Wakacje tuż tuż.

Jaki plecak w góry najlepszy ?

Podróżując w góry dobrym rozwiązaniem będzie zakup plecaka turystycznego. Trzeba zwrócić szczególną uwagę czy taki plecak jest lekki oraz czy posiada wystarczającą ilość przegród oraz komór na niezbędne przedmioty. Na jednodniowy wypad w góry powinien wystarczyć zwykły plecak sportowy o pojemności 15-20 litrów.

Taki plecak jest mały i łatwy w użytkowaniu ponieważ wspinając się nie będzie nadmiernie przeszkadzał. Plecaki turystyczne o pojemności 25 -35 litrów również są dobrym rozwiązaniem w podejmowaniu wypraw na górskich szlakach. Większa objętość jaką posiada plecak będzie niewygodnym rozwiązaniem podczas wspinaczki. Plecak o objętości powyżej 35 litrów będzie odpowiedni, aby przejść do określonego punktu i tam zorganizować postój.

backpack-1849132_640 (1)
Plecak turystyczny

Plecaki turystyczne z reguły są dość mocno wypchane ponieważ dużo rzeczy okazuje się potrzebnych w wyprawie więc warto aby dostęp do rzeczy był prosty. Jednym z ułatwień jest zamek wzdłuż całego plecaka dzięki któremu można dostać się do rzeczy nawet zapakowanych na samym spodzie. Otwierana klapa również będzie dobrym rozwiązaniem. Aby przejść na stronę sklepu internetowego kliknij tu.

Plecak na dłuższe wyprawy

Każdy człowiek na świecie marzy o wyprawie życia, która zapamięta na długie lata. Gdy nadchodzi czas wolny warto jest realizować swoje marzenia. Decydując się na dłuższy pobyt w górach bądź długą wyprawę nie można zapomnieć o niezbędnych rzeczach, które przydadzą się w podróży. Wiadomo, że długie wyprawy wymagają zabrania ze sobą dużej ilości ekwipunku oraz pożywienia.

hiking-2782648_640

I tu z pomocą przychodzi duży plecak trekkingowy dzięki któremu można zabrać ze sobą nie tylko ubrania ale i sprzęt biwakowy jak i wspinaczkowy. Plecak turystyczny, który jest bardzo duży ma pojemność od 70 litrów do 80. Kupując taki plecak warto jest zwrócić uwagę na to jak wygląda (kształt, design) oraz na najważniejszą rzecz czy będzie wygodny w noszeniu i sprosta naszym oczekiwaniom.

Reklamy